Yoast SEO (for WordPress) - en to tr translation catalogue (849 entries)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
tr: "Site haritası sayfasında gösterilecek en fazla öge sayısı" pozitif bir sayı olmalı, ki %s pozitif bir sayı değil. Lütfen düzeltin.

en: %1$d of the subheadings is followed by more than the recommended maximum of %2$d words. Try to insert another subheading. | %1$d of the subheadings are followed by more than the recommended maximum of %2$d words. Try to insert additional subheadings.
tr[0]: Alt başlıkların %1$d kadarı önerilen en fazla %2$d kelimeden fazlasını içeriyor. Yeni bir alt başlık eklemeyi düşünün.
tr[1]: Alt başlıkların %1$d kadarı önerilen en fazla %2$d kelimeden fazlasını içeriyor. Yeni alt başlıklar eklemeyi düşünün.

en: %1$s Dashboard
tr: %1$s panosu

en: %1$s Extensions
tr: %1$s eklenti

en: %1$s Meta Box
tr: %1$s meta kutusu

en: %1$s by %2$s
tr: %2$s tarafından %1$s

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
tr: %1$s çok güçlü dahili araçlarla beraber gelir:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
tr: %1$s %3$s eklentisinin %2$s sürümünü kullandığınızı tespit etti. Lütfen uyumsuzluk problemlerinin önüne geçmek için son sürüme güncelleyin.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
tr: %1$s %2$s eklentisinin %1$s ile uyumsuz bir sürümünü kullandığınızı tespit etti. Lütfen %2$s eklentisini güncelleyin.

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
tr: %1$s, bu sayfalar için başlıkları yeniden zorlamak gerekmediğini otomatik algıladı, eğer bunun yanlış olduğunu düşünüyor ve siz ne yaptığınızı biliyorsanız, buradan ayarı değiştirebilirsiniz.

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
tr: %2$s %1$s ayarlarında izin verilen seçeneklerden biri değil. Değer varsayılana döndürüldü.

en: %1$s of %2$s done.
tr: %1$s / %2$s bitti.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
tr: %1$s oranındaki cümleler %2$s%3$s ve daha fazla kelime içeriyor%4$s, ki bu önerilen en fazla değer olan %5$s değerinden fazla.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is great.
tr: %1$s cümle %2$sgeçiş kelimesi%3$s ya da cümlesi içeriyor ki bu harika.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is less than the recommended minimum of %4$s.
tr: %1$s cümle %2$sgeçiş kelimesi%3$s ya da cümlesi içeriyor ki bu önerilen en az %4$s değerinden daha az.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
tr: Kullandığınız kelimelerin %1$s kadarı %2$s%3$s heceden fazla%4$s, ki bu da önerilen %5$s hece sayısına eşit ya da daha az.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
tr: Kullandığınız kelimelerin %1$s kadarı %2$s%3$s heceden fazla%4$s, ki bu da önerilen %5$s hece sayısını aşıyor.

en: %1$s settings
tr: %1$s ayarlarınız

en: %1$s video tutorial
tr: %1$s video eğitim

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
tr: %1$sAna sayfanız arama motorları tarafından indekslenemiyor%2$s. Bu SEO için çok kötü bir durum ve mutlaka düzeltmelisiniz.

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
tr: %s &rsaquo; Yapılandırma Sihirbazı

en: %s Archive
tr: %s Arşiv

en: %s Archives
tr: %s arşivleri

en: %s Breadcrumbs
tr: %s dolaşımı

en: %s Description
tr: %s Açıklama

en: %s Image
tr: %s Resim

en: %s License
tr: %s Lisansı

en: %s Posts Overview
tr: %s yazıya genel bakış

en: %s Title
tr: %s Başlık

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
tr: %s geçerli bir %s doğrulama metnine sahip değil. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
tr: %s geçerli bir Twitter kullanıcı tanımlayıcısı değil. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
tr: % geçerli bir web adresi değil. Lütfen düzeltin.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
tr: %s aşağıdaki hatadan dolayı güncelleme kontrol edemiyor: <em>%s</em>

en: %s filter/action
tr: %s filtresi/eylemi

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
tr: %s için ağ etkinleştirilmiş, lütfen lisans yönetimi için site yöneticiniz ile iletişim kurun.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
tr: %s için ağ etkinleştirilmiş, <a href="%s">ağ yönetimi lisans sayfası</a>ndan lisanslarınızı yönetebilirsiniz.

en: %s notification | %s notifications
tr[0]: %s bildirim
tr[1]: %s bildirim

en: %s restored to default SEO settings.
tr: %s varsayılan AMO ayarlarına döndürüldü.

en: %s, Author at %s
tr: %s, Yazar: %s

en: %s: License Settings
tr: %s: Lisans ayarları

en: %sRenew your license now%s.
tr: %sLisansınızı yenileyin%s.

en: &laquo; Back to Tools page
tr: &laquo; Araçlar sayfasına dön

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
tr: (Bir başka WordPress sitenizde kullanabilmek için lisansınızı etkisizleştirin)

en: (no parent)
tr: (ebeveyn yok)

en: (no title)
tr: (başlıksız)

en: .htaccess file
tr: .htaccess dosyası

en: 301 Redirect
tr: 301 yönlendirme

en: 404 pages
tr: 404 sayfaları

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
tr: <a href="%s">Lisansınızı yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
tr: <a href="%s">Lisansınızı %d gün içinde sonlanacak, uzatmak ister misiniz?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
tr: <b>Uyarı!</b> Dışardan gelen istekleri engelliyorsunuz, yani %s güncellemelerini alamayacaksınız. Lütfen %s ögesini %s bölümüne ekleyin.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
tr: Yazarın isminin bağlantı metni olarak kullanıldığı, arşiv sayfasına bir bağlantı.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
tr: Başlığın bağlantı metni olarak kullanıldığı, yazı sayfasına bir bağlantı.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
tr: Site isminin ve açıklamasının bağlantı metni olarak kullanıldığı, sitenize giden bir bağlantı.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
tr: Site isminin bağlantı metni olarak kullanıldığı, sitenize giden bir bağlantı.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the focus keyword.
tr: Bir meta açıklaması belirtilmiş, ancak hedef anahtar kelimeyi / cümleyi içermiyor.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
tr: Bir değiştirme karakteri "%%cf_" ya da "%%ct_" ile başlayamaz, bu karakterler WPSEO değişkenleri, özel alanlar ve özel kategoriler için kullanılmaktadır. Değişken isminizi eşsiz yapmaya çalışın.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
tr: Bir muadil değişken sadece harfler, alt çizgi ya da tire içerebilir. Değişkeninizin ismini değiştirmeyi deneyin.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
tr: Aynı isme sahip bir değiştirme değişkeni zaten mevcut. Değişkeninizi daha eşsiz yapmaya çalışın.

en: Access denied
tr: Erişim reddedildi

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Action
tr: Eylem

en: Activate License
tr: Lisansı etkinleştir

en: Activation failed:
tr: Etkinleştirme başarısız:

en: AdWords External
tr: AdWords harici

en: Add Another Facebook Admin
tr: Başka bir Facebook yöneticisi ekle

en: Add Facebook admin
tr: Facebook yöneticisi ekle

en: Add Open Graph meta data
tr: Open Graph Meta verisi ekle

en: Add Open Graph meta data to your site's %s section, Facebook and other social networks use this data when your pages are shared.
tr: Sitenizin %s bölümüne Open Graph meta verisi ekleyin. Facebook ve diğer sosyal ağlar sayfalarınız paylaşıldığında bu bilgiyi kullanıyorlar.

en: Add Twitter card meta data
tr: Twitter kartı meta verisi ekleme

en: Add Twitter card meta data to your site's %s section.
tr: Sitenizin %s bölümüne Twitter kart meta verisi ekleyin.

en: Add keyword
tr: Anahtar kelime ekle

en: Add-ons
tr: Eklentiler

en: Admin bar menu
tr: Yönetim araç çubuğu menüsü

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
tr: Yöneticiye bildirim: Bu sayfa, meta açıklaması olmadığı için bir meta açıklaması göstermiyor. Ya bu sayfa için özel olarak yazın ya da SEO -> Başlıklar menüsüne gidin ve bir şablon oluşturun.

en: Admin's Facebook user ID:
tr: Yöneticinin Facebook kullanıcı numarası:

en: Admin's name:
tr: Yönetici ismi:

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
tr: Bu sayfa için gelişmiş <code>meta</code> robots ayarları.

en: Advanced Variables
tr: Gelişmiş değişkenler

en: Advanced part of the %1$s meta box
tr: %1$s meta kutusunun gelişmiş bölümü

en: Advanced settings pages
tr: Gelişmiş ayarlar sayfaları

en: All SEO Scores
tr: Tüm SEO puanları

en: All-In-One-SEO has been deactivated
tr: All-In-One-SEO etkisizleştirildi

en: Alternate name
tr: Alternatif isim

en: Always include
tr: Her zaman dahil et

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
tr: ‘%1$s’ değerlendirmesi sırasında bir hata oluştu.

en: Analysis
tr: Analiz

en: Analyze entire site
tr: Tüm siteyi analiz et

en: Analyze this page
tr: Bu sayfayı analiz et

en: Anchor text for the Homepage
tr: Ana sayfa için bağlantı metni

en: Anchor text for the homepage:
tr: Ana sayfa için bağlantı metni:

en: Architect
tr: Mimar

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives for
tr: Arşiv

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
tr: Google Haberlerde yer alıyor musunuz? Gerekli optimizasyonları yaparak trafiğinizi artırabilirsiniz!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
tr: SEO ayarlarınızı sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
tr: Göreceğiniz üzere bu eklentinin %1$s dilinde çevirisi mevcut. Bu çeviri %3$d%% tamamlanmış durumda. Tamamlanması ve hataların giderilmesi için yardımınıza ihtiyacımız var. Sizden %1$s çeviriyi tamamlayabilmemiz için %4$s adresinden kayıt olarak yardımcı olmanızı rica ediyoruz!

en: Asterisk
tr: Yıldız

en: Attachment caption
tr: Eklenti alt metni

en: Attachments to posts are stored in the database as posts, this means they're accessible under their own URLs if you do not redirect them, enabling this will redirect them to the post they were attached to.
tr: Yazılara eklenen ekler veritabanında yazı olarak kaydediliyor, bu da kendi adresleri ile ulaşılabilir oldukları anlamına geliyor. Eğer bunları yönlendirmezseniz bu seçeneği etkinleştirmek ekleri yazılara yönlendirecektir.

en: Authenticate
tr: Yetkilendir

en: Author / user sitemap
tr: Yazar / kullanıcı site haritası

en: Author archives
tr: Yazar arşivleri

en: Author archives settings
tr: Yazar arşivleri ayarları

en: Authorization code
tr: Doğrulama kodu

en: Auto detect
tr: Otomatik tespit

en: Back
tr: Geri

en: Back to search results
tr: Arama sonuçlarına geri dön

en: Bad
tr: Kötü

en: Bad SEO score
tr: Kötü SEO puanı

en: Basic Variables
tr: Temel değişkenler

en: Below are your published posts&#8217; SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
tr: Aşağıda yayınlanan yazılarınızın SEO puanları var. Yazılarınızın puanlarını iyileştirmek için iyi bir zaman!

en: Bing Webmaster Tools
tr: Bing Webmaster Araçları

en: Blocked
tr: Engellenmiş

en: Blog %s not found.
tr: %s blogu bulunamadı.

en: Blog ID
tr: Blog No

en: Bold
tr: Kalın

en: Bold the last page
tr: Son sayfayı kalın yap

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines, yet might slow down your site.
tr: Hem %1$s hem de %2$s XML site haritası oluşturuyor. İki XML site haritası oluşturmak arama motorları için faydasızdır, diğer taraftan sitenizi yavaşlatabilir.

en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
tr: Hem %1$s hem de %2$s OpenGraph çıktısı üretir. Bu çıktılar Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal ağlar tarafından, sitenizdeki içerik paylaşıldığı zaman gösterilecek metin ve görsellerdir.

en: Breadcrumb for 404 Page
tr: 404 sayfası için dolaşım menüsü

en: Breadcrumb for 404 pages:
tr: 404 sayfası için dolaşım:

en: Breadcrumbs
tr: Yol haritası

en: Breadcrumbs Title
tr: Dolaşım menüsü başlığı

en: Breadcrumbs separator:
tr: Dolaşım ayracı:

en: Breadcrumbs title
tr: Dolaşım başlığı

en: Bulk editor
tr: Toplu düzenleyici

en: Buy %1$s
tr: %1$s Satın al

en: Buy %s
tr: %s satın al

en: CSS Validator
tr: CSS doğrulayıcı

en: Cancel
tr: İptal

en: Canonical URL
tr: Aynı adres

en: Change URLs
tr: Adresleri değiştir

en: Check Google Cache
tr: Google önbelleğini kontrol et

en: Check Headers
tr: Başlıkları kontrol et

en: Check Inlinks (OSE)
tr: (OSE) Gelen bağlantıları kontrol et

en: Check Keyword Density
tr: Kelime yoğunluğunu kontrol et

en: Check what your Facebook or Twitter post will look like.
tr: Facebook ve Twitter gönderilerinin nasıl gözükeceğini kontrol et.

en: Choose a profile
tr: Bir profil seçin

en: Choose an image
tr: Bir resim seç

en: Choose image
tr: Görsel seç

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
tr: Ağınıza ekli olan siteler içinde bir siteyi seçerek, ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Eğer 'Hiçbiri' seçeneğini seçerseniz eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
tr: Başlık ayracı olarak kullanmak istediğiniz sembolü seçin. Bu sembol yazının başlığı ve site ismi arasında görüntülenecek.

en: Choose whether you're a company or person
tr: Firma ya da kişi iseniz ilgili seçimi yapınız

en: Choose your settings.zip file
tr: settings.zip dosyasını seçin

en: Clean up permalinks
tr: Kalıcı bağlantıları temizle

en: Clear all Facebook Data
tr: Tüm Facebook verilerini temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Close search result form
tr: Arama sonuçları formunu kapat

en: Close snippet editor
tr: Kod parçacığı düzenleyici

en: Close the Wizard
tr: Sihirbazı kapat

en: Community contributors
tr: Topluluk katılımcıları

en: Company
tr: Firma

en: Company Info
tr: Firma bilgileri

en: Company Logo
tr: Firma logosu

en: Company Name
tr: Firma ismi

en: Company or person
tr: Firma ya da kişi

en: Configuration wizard
tr: Yapılandırma sihirbası

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
tr: %1$s OpenGraph ayarlarını düzenle

en: Configure %1$s's XML Sitemap settings
tr: %1$s XML site haritası ayarlarını düzenle

en: Content optimization
tr: İçerik iyileştirmesi

en: Content optimization: Bad SEO score
tr: İçerik optimizasyonu: Kötü SEO puanı

en: Content optimization: Good SEO score
tr: İçerik optimizasyonu: İyi SEO puanı

en: Content optimization: Has feedback
tr: İçerik optimizasyonu: Geribildirim var

en: Content optimization: OK SEO score
tr: İçerik optimizasyonu: Ortalama SEO puanı

en: Content to put after each post in the feed
tr: Besleme içindeki her içerikten sonra eklencek metin

en: Content to put before each post in the feed
tr: Beslemedeki her yazıdan önce eklenecek içerik

en: Copy home meta description
tr: Ana sayfa meta açıklamasını kopyala

en: Could not write settings to file.
tr: Ayarlar dosyasına yazılamıyor.

en: Could not zip settings-file.
tr: Ayarlar dosyası sıkıştırılamadı.

en: Courses
tr: Kurslar

en: Crawl errors per page
tr: Sayfa başına tarama hataları

en: Create and manage redirects within your WordPress install.
tr: WordPress kurulumu içinde yönlendirmeleri oluşturun ve yönetin.

en: Create redirect
tr: Yönlendirme oluştur

en: Create robots.txt file
tr: robots.txt dosyası oluştur

en: Creating redirects is a %s feature
tr: Yönlendirme oluşturmek bir %s özelliği

en: Credits
tr: Katkıda bulunanlar

en: Current URL:
tr: Mevcut adres:

en: Current option:
tr: Mevcut seçenekler:

en: Current profile
tr: Şu anki profil

en: Currently connected Facebook admins:
tr: Şu an hesabı bağlı Facebook yöneticileri:

en: Custom Post Type Archives
tr: Özel yazı tipi arşivleri

en: Dash
tr: Tire

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: Date archives
tr: Tarih arşivi

en: Date archives settings
tr: Tarihsel arşiv ayarları

en: Date in Snippet Preview
tr: Kod parçacığı ön izlemesindeki tarih

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
tr: Tarih tabanlı arşivler kimi zaman tekrar eden içerik olarak ele alınabiliyor.

en: Deactivate %s
tr: Devre dışı bırak: %s

en: Deactivate License
tr: Lisansı etkisizleştir

en: Debug Information
tr: Hata ayıklama bilgisi

en: Default for this post type, currently: %s
tr: Varsayılan yazı tipi, şu anda: %s

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Delete the old data after import? (recommended)
tr: İçe aktarımdan sonra eski veriyi sil? (önerilen)

en: Description
tr: Açıklama

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Development Leaders
tr: Geliştirici liderleri

en: Disable SEO analysis
tr: SEO analizi etkisizleştir

en: Disable readability analysis
tr: Okunabilirlik analizini devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkisiz

en: Dismiss this item.
tr: Bu elemanı gizle.

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
tr: Tarama hatalarını gözden kaçırmayın: %1$sGoogle Arama Konsolu ile bağlantı kurun%2$s.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Edit Files
tr: Dosyaları düzenle

en: Edit snippet
tr: Kod parçacığını düzenle

en: Edit the content of your .htaccess:
tr: .htaccess dosyanızın içeriğini düzenleyin:

en: Edit the content of your robots.txt:
tr: Robots.txt içeriğini düzenle:

en: Em dash
tr: Uzun tire

en: Email
tr: E-posta

en: Email support
tr: E-posta desteği

en: Email support is a %s feature
tr: E-posta ile destek bir %s özelliği

en: En dash
tr: Kısa tire

en: Enable Breadcrumbs
tr: Dolaşım menüsünü etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enabled analysis
tr: Etkin durumdaki analiz

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URLs
tr: Tüm kategori ve etiket adreslerinin sonunda slaş karakterini zorunlu kıl

en: Enroll in the %s training &raquo;
tr: %s eğitimine kayıt ol &raquo;

en: Enter a focus keyword
tr: Odak anahtar kelimeyi gir

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
tr: İlgili site için %sSite No%s girerek, o sitenin ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Hiçbiri için boş bırakın. (O zaman eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır)

en: Enter the meta keywords
tr: Meta anahtar kelimelerini gir

en: Enter your Google Authorization Code and press the Authenticate button.
tr: Google yetkilendirme kodunuzu girin ve yetkilendir butonuna basın.

en: Enter your focus keyword
tr: Odak anahtar kelimenizi girin

en: Error 404: Page not found
tr: Hata 404: Sayfa bulunamadı

en: Error creating %1$s export:
tr: %1$s dışarı aktarımı oluşturulurken hata:

en: Error: a redirect for this URL already exists
tr: Hata: bu adres için bir yönlendirme zaten var

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
tr: Sadece Googlebot-Mobil sitenizi tararken ortaya çıkan hatalar (masaüstünde hatalar ortaya çıkmıyor).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
tr: Googlebot sitenizi tararken ortaya çıkan hatalar.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
tr: Sadece Googlebot sitenizi akıllı telefonlar için tararken ortaya çıkan hatalar (masaüstünde hatalar ortaya çıkmıyor).

en: Exclude user from Author-sitemap
tr: Kullanıcıyı yazar site haritasından hariç tut

en: Excluded Posts
tr: Hariç tutulan yazılar

en: Existing %1$s Title
tr: Mevcut %1$s başlık

en: Existing Yoast Meta Description
tr: Var olan Yoast meta açıklaması

en: Expected an integer as input.
tr: Girdi olarak sayısal bir değer bekleniyor.

en: Export your %1$s settings
tr: %1$s ayarlarınızı dışarı aktarın

en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
tr: %1$s ayalarını buradan dışarı aktarabilirsiniz, böylece daha sonra tekrar içeri aktarabilir ya da başka bir sitede kullanabilirsiniz.

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: FAQ
tr: S.S.S.

en: Facebook / Open Graph metadata
tr: Facebook / Open Graph meta verisi

en: Facebook App ID
tr: Facebook uygulama no

en: Facebook Debugger
tr: Facebook hata ayıklama

en: Facebook Insights and Admins
tr: Facebook ınsights ve yöneticileri

en: Facebook Page URL
tr: Facebook sayfa adresi

en: Facebook profile URL
tr: Facebook profil adresi

en: Facebook settings
tr: Facebook ayarları

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
tr: Lisansınız etkinleştirilemedi, lisans anahtarı geçersiz.

en: Failed to deactivate your %s license.
tr: %s lisansı etkisizleştirilemedi.

en: Faulty redirects
tr: Hatalı yönlendirmeler

en: Feature phone
tr: Özellikli telefon

en: Features
tr: Özellikler

en: Feedback
tr: Geri bildirim

en: Fetch the current status
tr: Güncel durumu kontrol et

en: File editor
tr: Dosya düzenleyicisi

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter by SEO Score
tr: SEO puanına göre filtrele

en: Filter posts list
tr: Yazı listesini filtrele

en: Filter specific user roles
tr: Belirli kullanıcı rollerini filtrele

en: First detected
tr: İlk tespit edilen

en: Fix it
tr: Onar.

en: Focus KW
tr: Odak AK

en: Focus keyword
tr: Odak anahtar kelime

en: Focus keyword not set.
tr: Odak anahtar kelime ayarlanmamış.

en: Follow our %1$s for WordPress training and become a certified %1$s Expert!
tr: Wordpress için %1$s eğitimini takip edin ve sertifikalı %1$s uzmanı olun!

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Force %s meta robots tag sitewide
tr: Site genelinde %s meta robots etiketini zorla

en: Force rewrite titles
tr: Başlıkları yeniden yazmaya zorla

en: Format-based archives
tr: Biçim tabanlı arşivler

en: Frontpage settings
tr: Ana sayfa ayarları

en: Gain access to our 24/7 support team.
tr: Destek ekibimize 7/24 ulaşın.

en: General
tr: Genel

en: Get %s &raquo;
tr: %s edinin &raquo;

en: Get Google Authorization Code
tr: Google doğrulama kodu edinin

en: Go Premium
tr: Premium'a Geç

en: Good
tr: İyi

en: Good SEO score
tr: İyi SEO puanı

en: Google Page Speed Test
tr: Google sayfa hız testi

en: Google Publisher Page
tr: Google yayıncı sayfası

en: Google Search Console
tr: Google Arama Konsolu

en: Google Site Search URLs look weird, and ugly, but if you're using Google Site Search, you probably do not want them cleaned out.
tr: Google Site Araması adresleri garip gözüküyor ve çirkin, ama Google Site Araması kullanıyorsanız bunları temizlemek istemeyebilirsiniz.

en: Google Trends
tr: Google Trends (eğilimler)

en: Google shows your website's name in the search results, we will default to your site name but you can adapt it here. You can also provide an alternate website name you want Google to consider.
tr: Google web sitenizin ismini arama sonuçlarında gösterir, varsayılan olarak site isminizi kullanırız ama isterseniz buradan değiştirebilirsiniz. Ayrıca Google tarafından dikkate alınması için farklı bir isim de kullanabilirsiniz.

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
tr: Bilinmeyen bir problemden ötürü Google bu adresi tarayamadı.

en: Google+ URL
tr: Google+ adresi

en: Google+ settings
tr: Google+  ayarları

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
tr: Googlebot sitenize ulaşabiliyor fakat bazı adresler %1$s dosyasında Googlebot için engellenmiş. Bu engelleme tüm Googlebotlar için ya da özellikle Googlebot-mobiller için olabilir.

en: Greater than sign
tr: Büyüktür işareti

en: HTML Validator
tr: HTML doğrulayıcı

en: Head R&D
tr: Araştırma geliştirme başı

en: HeadSpace2 data successfully imported
tr: HeadSpace2 verisi başarıyla içe aktarıldı.

en: Help center
tr: Yardım merkezi

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hide
tr: Gizle

en: Home
tr: Ana sayfa

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Homepage &amp; Front page
tr: Ana sayfa &amp; ön sayfa

en: How to insert breadcrumbs in your theme
tr: Temanıza nasıl dolaşım menüsü eklersiniz

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
tr: Büyük SEO Sorunu: Robotların erişimini engelliyorsunuz.

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, enable this.
tr: Neden meta anahtar kelimeler kullanmak istediğinizi bilemiyoruz fakat yine de istiyorsanız bunu etkinleştirin.

en: INACTIVE
tr: PASİF

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
tr: Bu durum sizin siteniz için geçerliyse ya bunu etkisizleştirebilir (ki bu ana sayfaya yönlendirecektir) ya da %s ekleyin ki arama sonuçlarında gözükmesin.

en: If you buy %s you'll get access to our support team and bonus features!
tr: Eğer %s satın alırsanız destek ekibimize ve ek özelliklere erişim sağlayabilirsiniz.

en: If you choose a permalink for your posts with %1$s, or anything else but a %2$s at the end, this will force WordPress to add a trailing slash to non-post pages nonetheless.
tr: Eğer yazılarınız için %1$s kalıcı bağlantıları seçmek isterseniz ya da sonunda %2$s harici bir şey kullanmak isterseniz WordPress otomatik olarak sonuna bir / ekleyecektir.

en: If you don't know where to find the needed ID, see %1$sthis knowledge base article%2$s.
tr: Eğer gerekli ID bilgisinin nerede olduğunu bilmiyorsanız %1$sbu bilgi bankası makalesine%2$s bakın.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
tr: %1$s üzerinde paylaşırken farklı bir meta açıklaması kullanmak istiyosanız, buraya yazabilirsiniz..

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
tr: Eğer %s üzerinde paylaşım yaparken meta açıklaması kullanmayıp farklı bir açıklama girmek isterseniz, buraya yazabilirsiniz.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
tr: Eğer yazıyı %s üzerinde paylaşırken bu yazı başlığını kullanmak istemiyorsanız, istediğiniz yeni başlığı buraya yazabilirsiniz.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
tr: Eğer bu yazıyı %1$s üzerinde farklı bir başlık ile paylaşmak istiyorsanız, yeni başlığı buraya yazınız.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
tr: Eğer bir .htaccess dosyasına sahip olsaydınız ve düzenlenebilir olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
tr: Eğer bir robots.txt dosyasına sahip olsaydınız ve düzenlenebilir olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
tr: Eğer işiniz için bir Google+ sayfanız varsa, adresini buraya girin ve Google+ sayfasındaki hakkında sayfasına bağlantı kurun.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
tr: Halihazırda Pinterest için doğrulama yaptıysanız alttaki adımı atlayabilirsiniz.

en: If you type something above it will override your %smeta keywords template%s.
tr: Eğer yukarıya birşey yazarsanız %smeta anahtar kelime şablonunun%s üzerine yazacaktır.

en: If you use Google Analytics campaign parameters starting with %s, check this box. However, you're advised not to use these. Instead, use the version with a hash.
tr: Eğer %s ile başlayan Google Analytics kampanya parametreleri kullanıyorsanız bu kutuyu işaretleyin. Yine de bu şekilde kullanımı tavsiye etmeyiz. Bunun yerine başında diyez olan sürüm kullanın.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
tr: Bu yazının %s de kullanılan resmi silerek değiştirmek istiyorsanız , buraya bir resim yükleyin/seçin veya adres ekleyin.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, set this to "noindex".
tr: Eğer /page/2/ vb arşiv sayfalarnın arama sonuçlarında gözükmesini istemiyorsanız bunu "noindex" olarak belirleyin.

en: If you want to restore a site to the default %s settings, press this button.
tr: Eğer bir siteyi %s varsayılan ayarına döndürmek isterseniz bu tuşa basın.

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
tr: Eğer %1$s için paylaşım görseli kullanmak istiyorsanız, resim yükleyebilir / seçebilir ya da görsel adresini ekleyebilirsiniz.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
tr: Eğer tek bir yazarak sahip bir blog işletiyorsanız, yazar arşivi ana sayfayla aynı olacaktır. Buna %1$stekrarlanan içerik problemi%2$s denir.

en: If you've used another SEO plugin, try the %sSEO Data Transporter%s plugin to move your data into this plugin, it rocks!
tr: Eğer başka bir AMO eklentisi kullandıysanız verilerinizi aktarmak için %sSEO veri aktarıcı%s eklentisini deneyin, mükemmeldir!

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
tr: .htaccess dosyanız yazılabilir olsaydı, buradan düzenleyebilecektiniz.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
tr: Robots.txt yazılabilir olsaydı, buradan düzenleyebilecektiniz.

en: Image URL
tr: Görsel adresi

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Import and Export
tr: İçeri Al / Dışarı Aktar

en: Import from All-in-One SEO?
tr: All-in-one SEO'dan içe aktarılsın mı?

en: Import from HeadSpace2?
tr: HeadSpace2'den içe aktar?

en: Import from WooThemes SEO framework?
tr: WooThemes SEO framework'ten içe aktar ?

en: Import from other SEO plugins
tr: Diğer AMO eklentilerinden içeri aktar

en: Import from wpSEO
tr: wpSEO eklentisinden içeri aktar

en: Import settings
tr: İçeri aktarma ayarları

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
tr: <em>settings.zip</em> dosyasını seçip "Ayarları içeri aktar" tuşuna basın

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
tr: Diğer AMO eklentilerinden ayarları içeri aktarın ve daha sonra kullanmak üzere kendi ayarlarınızı dışarı aktarın.

en: In sitemap
tr: Site haritası içinde

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
tr: Belirtilen meta açıklaması için şunları göz önünde bulundurun: Rekabete göre nasıl karşılaştırılabilir? Daha çekici yapılabilir mi?

en: Include Taxonomy Metadata
tr: Etiketleme meta verisini dahil et

en: Include in Sitemap?
tr: Site haritasına dahil et?

en: Incorrect Google Authorization Code.
tr: Geçersiz Google doğrulama kodu.

en: Indexability check by %1$s
tr: %1$s tarafından indekslenebilme kontrolü

en: Instagram URL
tr: Instagram adresi

en: Installed
tr: Yüklü

en: Integrations
tr: Birleştirmeler

en: Issue categories
tr: Sorun kategorileri

en: Keep
tr: Tut

en: Keyword Research
tr: Kelime araştırma

en: Keyword analysis
tr: Anahtar kelime analizi

en: Keyword:
tr: Anahtar kelime:

en: Knowledge base
tr: Bilgi bankası

en: Knowledge base article
tr: Bilgi bankası makalesi

en: Last crawled
tr: En son tarananlar

en: Lead Architect
tr: Lider mimar

en: Less than sign
tr: Küçüktür işareti

en: License Key
tr: Lisans anahtarı

en: License status
tr: Lisans durumu

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Linguist
tr: Dil uzmanı

en: LinkedIn URL
tr: LinkedIn adresi

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Low asterisk
tr: Küçük yıldız

en: MailChimp signup failed:
tr: MailChimp üyeliği başarısız oldu:

en: Make %1$s primary %2$s
tr: %1$s için %2$s birincil yap

en: Make primary
tr: Birincil yap

en: Mark as fixed
tr: Çözüldü olarak işaretle

en: Mark as fixed:
tr: Düzeltildi olarak işaretle:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
tr: %1$s içinde problemi düzeltildi olarak işaretle.

en: Mark this result in the text
tr: Bu sonucu metnin içinde işaretle

en: Marks are disabled in current view
tr: İşaretler bu görünüşte etkisizdir

en: Max entries per sitemap
tr: Site haritası başına en fazla girdi

en: Meta Desc.
tr: Meta Açık.

en: Meta description
tr: Meta açıklaması

en: Meta description not set.
tr: Meta açıklaması belirlenmemiş.

en: Meta description preview:
tr: Meta açıklaması önizlemesi:

en: Meta description preview:
tr: Meta açıklaması önizlemesi:

en: Meta description template
tr: Meta açıklama şablonu

en: Meta description to use for Author page
tr: Yazar sayfasında kullanılacak meta açıklaması

en: Meta keywords
tr: Meta anahtar kelimeler

en: Meta keywords template
tr: Meta anahtar kelime şablonu

en: Meta keywords to use for Author page
tr: Yazar sayfasında kullanılacak meta anahtar kelimeler

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
tr: Bu terim için arşiv sayfalarında kullanılan meta anahtar kelimeler.

en: Meta robots index
tr: Meta robots indeksi

en: Middle dot
tr: Orta nokta

en: Mobile-Friendly Test
tr: Mobil uyumluluk testi

en: More info
tr: Daha fazla bilgi

en: More info can be found %1$son our knowledge base%2$s.
tr: %1$sBilgi bankamızda%2$s bu konu ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

en: MultiSite Settings
tr: Çoklu site ayarları

en: Multiple focus keywords is a %s feature
tr: Birden fazla odak anahtar kelime ekleme %s özelliğidir

en: MySpace URL
tr: MySpace adresi

en: NO ODP
tr: ODP yok

en: Name
tr: Adı

en: Need more help?
tr: Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

en: Needs improvement
tr: Geliştirmeye açık

en: Never include
tr: Asla dahil etme

en: New %1$s Title
tr: Yeni %1$s başlık

en: New URL:
tr: Yeni adres:

en: New Yoast Meta Description
tr: Yeni Yoast meta açıklaması

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
tr: Ağdaki yeni siteler SEO ayarlarını bu siteden devralır.

en: News site
tr: Haber sitesi

en: Next
tr: Sonraki

en: Next step
tr: Sonraki adım

en: No
tr: Hayır

en: No Archive
tr: Arşiv yok

en: No Image Index
tr: Görsel indeksi yok

en: No Snippet
tr: Kod parçacığı yok

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
tr: Hiç şüphe yok ki bu site yeni değilse daha önce bir SEO eklentisi kullandınız. İşinizi kolaylaştıralım, aşağıdan içeri veri aktarabilirsiniz. Eğer isterseniz önce içeri aktarır, kontrol eder daha sonra aktarıp silebilirsiniz. Tekrar eden veri aktarılmaz.

en: No focus keyword set.
tr: Odak anahtar kelime ayarlanmadı.

en: No focus keyword was set for this page. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
tr: Bu sayfa için odak anahtar kelime belirlenmemiş. Bir odak anahtar kelime belirlemezseniz, puan hesaplanamaz.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
tr: Bu sayfada hiç görsel bulunmuyor, bir kaç tane eklemeyi düşünün.

en: No index
tr: İndeks yok

en: No links appear in this page, consider adding some as appropriate.
tr: Bu sayfada hiç dışarı giden bağlantı gözüküyor, uygun bir kaç tane eklemeyi düşünün.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
tr: Hiç bir meta açıklaması belirtilmemiş, arama motorları ilgili sayfanın kopyasını gösterecektir.

en: No notifications found.
tr: Bildirim bulunamadı.

en: No numeric value was received.
tr: Sayısal bir değer gönderilmedi.

en: No redirect
tr: Yönlendirme yok

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: No settings found in file.
tr: Dosyada ayar bulunamadı.

en: No taxonomy metadata found
tr: Kategori meta verisi bulunamadı

en: Noindex
tr: indeksleme

en: None
tr: Hiç biri

en: Not available
tr: Uygun değil

en: Not followed
tr: Takip edilmedi

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Not in sitemap
tr: Site haritasında değil

en: Note that not all variables can be used in every template.
tr: Lütfen her değişkenin her şablonda kullanılamayacağına dikkat edin.

en: Note: instead of templates these are the actual titles and meta descriptions for these custom post type archive pages.
tr: Not: Şablonlar yerine bunlar özel yazı tipi arşiv sayfalarının gerçek başlık ve açıklamalarıdır.

en: Note: this feature has been deprecated, as the SEO value is close to 0 these days. If you disable it you will not be able to put it back on.
tr: Not: Bu özellik SEO değeri bugünlerde sıfıra yaklaştığı için devreden çıktı. Eğer etkisizleştirirseniz tekrar devreye alamayacaksınız.

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: OK
tr: Tamam

en: OK SEO score
tr: Kabul edilebilir SEO puanı

en: Once Weekly
tr: Haftada bir

en: Open
tr: Aç

en: Open the configuration wizard
tr: Yapılandırma sihirbazını aç

en: Open the knowledge base article in a new window or read it in the iframe below
tr: Bilgi bölümünü yeni pencerede açabilir veya aşağıdaki yerleştirilmiş bölümden okuyabilirsiniz.

en: Optimize a single post for up to 5 keywords.
tr: Bir yazıyı 5 anahtar kelime için optimize edin.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
tr: Videolarınızı optimize ederek arama sonuçlarında çıkmalarını sağlayın ve böylece daha çok tıklama kazanın!

en: Other
tr: Diğer

en: Other corporate site
tr: Diğer kurumsal site

en: Other personal site
tr: Diğer kişisel site

en: Other variables not to clean
tr: Temizlenmeyecek diğer değişkenler

en: Page %1$d of %2$d
tr: Sayfa %1$d / %2$d

en: Page URL/Slug
tr: Sayfa adresi/kısa ismi

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
tr: Bazen insanlar hata yaparlar ve size bağlantı verirler, ya da bazen adreslerinizin sonuna istenmeyen ekler gelir. Bu ayar tüm bunları engeller. Şunu unutmayın ki bu özelllik aktifken bir çok eklenti düzgün çalışmayabilir. Bu eklentiyi yükledikten sonra sorunlarla karşılaşırsanız bu özelliği kapatın.

en: Permalinks
tr: Kalıcı bağlantılar

en: Person
tr: Kişi

en: Pinterest Rich Pins Validator
tr: Pinterest zengin Pin doğrulayıcı

en: Pinterest URL
tr: Pinterest adresi

en: Pinterest confirmation
tr: Pinterest onayı

en: Pinterest settings
tr: Pinterest ayarları

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
tr: Pinterest aynı Facebook gibi Open Graph verileri kullanır, bu yüzden sitenizin Pinterest altyapısına hazır olabilmesi için Facebook sekmesindeki Open Graph kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

en: Please create a page title.
tr: Lütfen bir sayfa başlığı oluşturun.

en: Please enter a license key in the field below first.
tr: Önce aşağıdaki alana lisans anahtarını girin.

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
tr: Her bir site haritası sayfasında gözükecek elemanların sayısını belirleyin (Varsayılan %s, bazı kurulumlarda bellek kullanımını azaltmak için bu değeri düşük tutmak gerekebilir):

en: Please make sure both fields are filled.
tr: Lütfen her iki alanın da dolu olduğundan emin olun.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
tr: Aşağıdaki kod parçacığını düzenleyerek bir meta açıklama sağlayın.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
tr: Aşağıdaki kod parçacığını düzenleyerek bir SEO başlığı sağlayın.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
tr: "%s" kategorisi için geçerli bir yazı tipi seçin.

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
tr: "%s" yazı tipi için geçerli bir etiket seçin

en: Post Status
tr: Yazı durumu

en: Post Type
tr: Yazı tipi

en: Post Types
tr: Yazı tipleri

en: Post doesn't exist.
tr: Yazı bulunamadı.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
tr: Yazının geçersiz bir yazı tipi var: %s.

en: Post is set to noindex.
tr: Yazı indekslenmesin olarak ayarlanmış.

en: Post type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
tr: Kategori dolaşımlarında görüntülenecek yazı tip arşivi

en: Posts
tr: Yazılar

en: Posts list
tr: Yazı listesi

en: Posts list navigation
tr: Yazı listesi dolaşımı

en: Posts to exclude
tr: Hariç tutulacak yazılar

en: Posts with OK SEO score
tr: Ortalama AMO puanına sahip yazılar

en: Posts with bad SEO score
tr: Kötü AMO puanına sahip yazılar

en: Posts with good SEO score
tr: İyi AMO puanına sahip yazılar

en: Posts without focus keyword
tr: Odak anahtar kelimesi olmayan yazılar

en: Prefix for Archive breadcrumbs
tr: Arşiv dolaşım menüleri için ön ek

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
tr: Arama dolaşım menüleri için ön ek

en: Prefix for archive pages:
tr: Arşiv sayfaları için ön ek:

en: Prefix for breadcrumbs:
tr: Dolaşım için ön ek:

en: Prefix for search result pages:
tr: Arama sonuçları için ön ek:

en: Prefix for the breadcrumb path
tr: Dolaşım yolları için ön ek

en: Premium Support
tr: Özel destek

en: Premium support
tr: Premium desteği

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
tr: Google Analytics Kampanyaları ve Google Adwords Parametrelerinin temizlenmesini engelle.

en: Prevent cleaning out Google Site Search URLs.
tr: Google Site Araması adreslerinin temizlenmesini engelle.

en: Prevents search engines from using the DMOZ description in the search results for all pages on this site. Note: If you set a custom description for a page or post, it will have the %s tag regardless of this setting.
tr: Bu sitedeki tüm sayfalar için arama sonuçlarında DMOZ  açıklamasının kullanılmasını engeller. Eğer bir sayfa ya da yazı için özel açıklama girerseniz %s etiketinden bağımsız olarak girdiğiniz kullanılır.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme &#8220;%s&#8221;

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous step
tr: Önceki adım

en: Primary
tr: Birincil

en: Primary %s
tr: Birincil %s

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
tr: Gizlilik duyarlı (FB yöneticileri vb), temaya özel (başlık yeniden yazma) ve bir kaç özel ayar yeni aktarılan bloglarda içeri aktarılmayacaktır.

en: Problems
tr: Problemler

en: Product Management
tr: Ürün yönetimi

en: Profile
tr: Profil

en: Project Lead
tr: Proje lideri

en: Publication date
tr: Yayın tarihi

en: QA & Translations Manager
tr: Soru, Cevap ve çeviri yöneticisi

en: Quality Assurance & Testing
tr: Kalite güvencesi ve test

en: RSS feed settings
tr: RSS beslemesi ayarları

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
tr: Hiç ter dökmeden Google Maps aramalarında daha iyi sonuç elde edin!

en: Readability
tr: Okunabilirlik

en: Readability analysis
tr: Okunabilirlik analizi

en: Reauthenticate with Google
tr: Google ile yeniden doğrula

en: Reauthenticate with Google
tr: Google ile tekrar doğrulama yap

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyword.
tr: Odak anahtar kelime ile tüm içeriğin SEO puanı yeniden hesaplanıyor.

en: Redirect
tr: Yönlendirme

en: Redirect attachment URLs to parent post URL.
tr: Ekli dosyaları bağlı oldukları yazı adreslerine yönlendir.

en: Redirect this broken URL and fix the error
tr: Bu kırık adresi yönlendir ve hatayı düzelt

en: Redirect ugly URLs to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
tr: Çirkin adresleri temiz kalıcı bağlantılara yönlendir. (Çoğu durumda önerilmez!)

en: Register now &raquo;
tr: Hemen kaydol &raquo;

en: Regular
tr: Normal

en: Reload crawl issues
tr: Tarama sorunlarını tazele

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove blog page from breadcrumbs
tr: Blog sayfasını dolaşımdan kaldır

en: Remove keyword
tr: Anahtar kelimeyi kaldır

en: Remove marks in the text
tr: Metindeki işaretleri kaldır

en: Remove the %s variables.
tr: %s değişkenlerini kaldırır.

en: Remove the image
tr: Görseli kaldır

en: Remove these ads?
tr: Reklamları kaldırmak ister misin?

en: Replaced with a custom taxonomies description
tr: Özel etiket açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with a posts custom field value
tr: Yazı özel alan değeri ile değiştirilir

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
tr: Virgülle ayrılmış olarak yazı özel etiketleri ile değiştirilir.

en: Replaced with the category description
tr: Kategori açıklamasıyla değiştirilir

en: Replaced with the current date
tr: Geçerli tarih ile değiştirilir

en: Replaced with the current day
tr: Geçerli gün ile değiştirilir

en: Replaced with the current month
tr: Mevcut ay ile değiştirilir

en: Replaced with the current page number
tr: Geçerli sayfa numarası ile değiştirilir

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
tr: Mevcut sayfa numarası ile değiştirilecek (örneğin 2 / 4)

en: Replaced with the current page total
tr: Geçerli toplam sayfa sayısı ile değiştirilir

en: Replaced with the current search phrase
tr: Mevcut arama ifadesi ile değiştirilir

en: Replaced with the current tag/tags
tr: Mevcut etiket(ler) ile değiştirilecek

en: Replaced with the current time
tr: Şimdiki zaman ile değiştirilir

en: Replaced with the current year
tr: Mevcut yıl ile değiştirilir

en: Replaced with the date of the post/page
tr: Yazının/sayfanın tarihi ile değiştirilecek

en: Replaced with the post categories (comma separated)
tr: Yazı kategorileri ile değiştirilecek (virgül ile ayrılmış)

en: Replaced with the post type plural label
tr: Yazı tipi çoğul etiket ile değiştirilir

en: Replaced with the post type single label
tr: Yazı tipi tekil etiket ile değiştirilir

en: Replaced with the post/page ID
tr: Yazı/Sayfa no ile değiştirilir

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'Biyografik bilgi'si ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'güzel ismi' ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page author's userid
tr: Yazının/sayfanın yazarının tanımlayıcı numarası ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (ya da özet yoksa otomatik oluşturulacak)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (otomatik oluşturma olmadan)

en: Replaced with the post/page modified time
tr: Yazı/sayfa değişiklik zamanı ile değiştirilir

en: Replaced with the posts focus keyword
tr: Yazı odak anahtar kelimeleri ile değiştirilir

en: Replaced with the primary category of the post/page
tr: Yazı/sayfa ana kategorisi ile değiştirildi.

en: Replaced with the slug which caused the 404
tr: 404 sayfasına neden olan kısa isim ile değiştirilir

en: Replaced with the tag description
tr: Etiket açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with the term description
tr: Terim açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with the term name
tr: Terim adı ile değiştirilir

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
tr: Bu sayfanın ebeveyn sayfasının başlığı ile değiştirilecek

en: Replaced with the title of the post/page
tr: Yazının/sayfanın başlığı ile değiştirilecek

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
tr: İstek hatası: "%s" (%sgenel lisans uyarıları%s)

en: Request timed out or site is blocking Google.
tr: İstek zaman aşımına uğradı ya da Google engelleniyor.

en: Response code
tr: Dönüş kodu

en: Restore Default Settings
tr: Varsayılan ayarlara geri dön

en: Restore site to default settings
tr: Siteyi varsayılan ayarlara geri döndür

en: Restore site to defaults
tr: Site ayarlarını varsayılanlara döndür

en: Restore this item.
tr: Bu elemanı geri getir.

en: SEO Book
tr: SEO kitabı

en: SEO Settings
tr: SEO ayarları

en: SEO Title
tr: SEO başlığı

en: SEO title
tr: SEO başlığı

en: SEO title preview:
tr: SEO başlığı önizleme:

en: SEO title preview:
tr: SEO başlık önizlemesi:

en: SEO: Bad
tr: SEO: Kötü

en: SEO: Good
tr: SEO: İyi

en: SEO: No Focus Keyword
tr: SEO: Odak anahtar kelime yok

en: SEO: OK
tr: SEO: Uygun

en: SEO: Post Noindexed
tr: SEO: Yazı indekslenmemiş

en: Save MultiSite Settings
tr: Çoklu site ayarlarını kaydet

en: Save Profile
tr: Profili kaydet

en: Save changes to .htaccess
tr: Değişiklikleri .htaccess dosyasına kaydet

en: Save changes to Robots.txt
tr: Değişiklikleri Robots.txt dosyasına kaydet

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
tr: Sorunsuz bir şekilde %1$s ile WooCommerce entegrasyonunu yapabilirsiniz!

en: Search
tr: Arama

en: Search Console
tr: Arama konsolu

en: Search Result Form
tr: Arama sonuçları formu

en: Search Result Preview
tr: Arama sonuçları önizlemesi

en: Search for "%s"
tr: "%s" için arama

en: Search pages
tr: Sayfalarda ara

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Search the Yoast knowledge base
tr: Yoast bilgi bankasında ara

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select profile
tr: Profil seçin

en: Separator between breadcrumbs
tr: Dolaşım bağlantıları arasındaki ayraç

en: Server Error
tr: Sunucu hatası

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
tr: Sunucu doğrulama gerektiriyor ya da Googlebot erişimi engelleniyor.

en: Services
tr: Servisler

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
tr: "%s" ayarı artık kullanılmıyor ve bu yüzden kapatıldı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Updated.
tr: Ayarlar güncellendi.

en: Settings could not be imported:
tr: Ayarlar içe aktarılamadı:

en: Settings successfully imported.
tr: Ayarlar başarıyla içe aktarıldı.

en: Show
tr: Göster

en: Show Blog page
tr: Blog sayfasını göster

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
tr: "Erişim Engellendi" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about errors in category 'Blocked'
tr: "Engellenmiş" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about errors in category 'Not Found'
tr: "Bulunamadı" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about errors in category 'Other'
tr: "Diğer" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about errors in category 'Server'
tr: "Server-Sunucu" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
tr: "Soft 404" kategorisindeki hatalar hakkında bilgi göster

en: Show information about the content analysis
tr: İçerik analizi hakkında bilgi göster

en: Show information about the focus keyword
tr: Odak anahtar kelime hakkında bilgi göster

en: Show information about the snippet editor
tr: Kırpıntı düzenleyici hakkında bilgi göster

en: Sign Up!
tr: Üye ol!

en: Sign up for our newsletter!
tr: E-posta bültenine abone ol!

en: Site Admins (default)
tr: Site yöneticileri (varsayılan)

en: Site ID
tr: Site no

en: Site-wide default: %s
tr: Site genelinde varsayılan: %s

en: Sitewide meta settings
tr: Site genelinde meta ayarları

en: Slug
tr: Kısa isim

en: Slug preview:
tr: Kısa isim önizlemesi:

en: Slug preview:
tr: Kısa isim önizleme

en: Small business site
tr: Küçük işletme sitesi

en: Smartphone
tr: Akıllı telefon

en: Snippet editor
tr: Kırpıntı düzenleyici

en: Snippet preview
tr: Kod parçacığı ön izleme

en: Social
tr: Sosyal

en: Social Previews
tr: Sosyal medya önizlemeleri

en: Soft 404
tr: Hafif 404

en: Something went wrong. Please try again later.
tr: Bir şeyler ters gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyin

en: Special Pages
tr: Özel sayfalar

en: Step %1$d: %2$s
tr: Adım %1$d: %2$s

en: Stop words in slugs.
tr: Kısa isimlerde durdurucu kelimeler.

en: Strip the category base (usually %s) from the category URL.
tr: Kategori linker için varsayılan uzantıyı kaldır (normal değer: %s)

en: Subpages of archives
tr: Arşivlerin alt sayfaları

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Successfully cleared all Facebook Data
tr: Facebook verileri başarıyla temizlendi

en: Successfully removed admin %s
tr: Yönetici %s başarıyla kaldırıldı

en: Summary
tr: Özet

en: Summary with large image
tr: Büyük görselli özet

en: Super Admins only
tr: Sadece süper yöneticiler

en: Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
tr: Semboller arama sonuçlarında görüntülendikleri boyutlarda görüntüleniyorlar.

en: Take note:
tr: Not al:

en: Take the online SEO Copywriting Training course and learn how to write awesome copy that ranks!
tr: Çevrimiçi SEO metin yazarlığı eğitimini alın ve üst sıralara çıkacak harika metinleri yazmayı öğrenin!

en: Taxonomies
tr: Kategoriler

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for post types
tr: Yazı tiplerinde görüntülenecek dolaşım kategorileri

en: Team Yoast
tr: Yoast ekibi

en: Template explanation
tr: Şablon açıklaması

en: Term is set to noindex.
tr: Terim indekslenmesin olarak işaretli.

en: Tester
tr: Testçi

en: Thank you for updating %1$s!
tr: %1$s güncellemesi için teşekkürler!

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
tr: %1$s verisi kaldırıldı. Eğer bu veriyi tekrar edinmek isterseniz yeniden doğrulama yapmalısınız.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
tr: %1$s eklentisinin kurulumu tamamlandı. Lütfen %2$syükleme kılavuzuna%3$s göz atın.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
tr: %1$s eklentisi %2$s eklentisi ile beraber kullanıldığında problem çıkartabiliyor.

en: The %1$ssentence length variation%2$s score is %3$s, which is less than the recommended minimum of %4$d. Try to alternate more between long and short sentences.
tr: %1$sCüme uzunluğu varyasyonu%2$s puanı %3$s, ki önerilen %4$d değerinden az. Uzun ve kısa cümleleri arasında alternatifler deneyin.

en: The %1$ssentence length variation%2$s score is %3$s, which is more than or equal to the recommended minimum of %4$d. The text contains a nice combination of long and short sentences.
tr: %1$sCüme uzunluğu varyasyonu%2$s puanı %3$s, ki önerilen %4$d değerinden çok ya da eşit. Metin uzun ve kısa cümlelerin güzel bir kombinasyonundan oluşuyor.

en: The SEO title contains the focus keyword, at the beginning which is considered to improve rankings.
tr: SEO başlığı odak anahtar kelime içeriyor ve en başta ki bu sıralamayı iyileştiren bir durumdur.

en: The SEO title contains the focus keyword, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
tr: SEO başlığı odak anahtar kelime içeriyor ama en başta yer almıyor; en başa taşımaya çalışın.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Standart PHP kütüphanesi (SPL) eklentisi kurulu gözükmüyor. Lütfen servis sağlayıcınızdan etkinleştirmelerini isteyin.

en: The URL that this page should redirect to.
tr: Bu sayfanın yönlenmesi gereken adres.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to noindex posts or change the canonical. These are things you might not want if you don't trust your authors, so by default, only administrators can do this. Enabling the advanced box allows all users to change these settings.
tr: %1$s meta kutusunun gelişmiş bölümünde yazıların takip edilmemesi ayarı ya da eş adres tanımlaması yapabilirsiniz. Eğer yazarlarınıza güvenmiyorsanız bu ayarları değiştirememelerini istersiniz, bu yüzden sadece yöneticiler kullanabilir. Bu ayarı etkinleştirirseniz tüm kullanıcılar gelişmiş ayarlar bölümünü kullanabilir.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
tr: Bu sayfa için canonical adresin göstereceği adres, kalıcı bağlantı için boş bırakın. %sÇapraz alan adı canonical%s da destekleniyor.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
tr: Aynı bağlantı bu terim için arşiv sayfasında gösterilir.

en: The copy scores %1$s in the %2$s test, which is considered %3$s to read. %4$s
tr: %2$s içindeki %1$s testindeki kopya skoru, ki %3$s okuması varsayılır. %4$s

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
tr: Varsayılan blog ayarı kullanmak istediğiniz varsayılan blogun sayısal tanımlayıcı değeri olmalıdır.

en: The default card type to use
tr: Kullanılacak varsayılan kart tipi

en: The featured image should be at least 200x200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
tr: Öne çıkarılan görsel en az 200x200 piksel boyutlarında olmalıdır. Facebook ve diğer sosyal medya siteleri tarafından kullanılacaktır.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Filtre eklentisi kullanılabilir değil. Servis sağlayıcınızdan etkinleştirmesini isteyin.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
tr: WordPress için ilk gerçek hepsi bir arada AMO çözümü, sayfa üzerine içerik analizi, XML site haritaları ve çok daha fazlası.

en: The focus keyword '%1$s' does not appear in the SEO title.
tr: Odak anahtar kelime ‘%1$s’ SEO başlığında görünmüyor.

en: The focus keyword appears in %2$d (out of %1$d) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial.
tr: Anahtar kelimeler kopyanın %2$d altbaşlığı içinde (%1$d arasından) görüntülenir. Önemli bir sıralama ölçütü olmasa da faydalıdır.

en: The focus keyword appears in the URL for this page.
tr: Odak anahtar kelime sayfa adresinde yer alıyor.

en: The focus keyword appears in the first paragraph of the copy.
tr: Odak anahtar kelime kopyanın ilk paragrafında görünüyor.

en: The focus keyword does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
tr: Anahtar kelime / cümle bu sayfanın adresinde görünmüyor. Adresi yeniden oluşturmaya karar verirseniz eski adresin 301 yönlendirmesi ile yeni adrese yönlendiğini kontrol edin!

en: The focus keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
tr: Odak anahtar kelime, kopyanın ilk paragrafında görünmüyor. İlk fırsatta konunun ne olduğunu netleştirin.

en: The images on this page are missing alt attributes.
tr: Bu sayfadaki görsellerde alt özelliği eksik.

en: The images on this page contain alt attributes with the focus keyword.
tr: Bu sayfadaki görseller alt özelliklerinde odak anahtar kelime içeriyor.

en: The images on this page contain alt attributes.
tr: Bu sayfadaki görseller alt özelliği içeriyor

en: The issues have been successfully reloaded!
tr: Problemler başarıyla yenilendi!

en: The keyword density is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu %1$s ki bu harika; odak anahtar kelime %2$d kere bulundu.

en: The keyword density is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu %1$s ki bu önerilen %3$s en üst seviyesinden fazla; odak anahtar kelime %2$d kere bulundu.

en: The keyword density is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu %1$s ki bu önerilen %3$s en üst seviyesinden çok fazla; odak anahtar kelime %2$d kere bulundu.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
tr[0]: Meta açıklaması içinde %2$s%3$d üzeri kelime olan%4$s %1$d cümle içeriyor. Bu cümleyi kısaltmayı deneyin.
tr[1]: Meta açıklaması içinde %2$s%3$d üzeri kelime olan%4$s %1$d cümle içeriyor. Bu cümleleri kısaltmayı deneyin.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
tr: Meta açıklaması %1$s%2$s üzerinde kelime%2$s içermiyor.

en: The meta description contains the focus keyword.
tr: Meta açıklaması odak anahtar kelimeyi içeriyor.

en: The meta description is under %1$d characters, however up to %2$d characters are available.
tr: Meta açıklaması %1$d karakterin altında, ne var ki %2$d karaktere kadar uygun.

en: The name of the person
tr: Kişi ismi

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
tr: İçe aktarılan eklentinin eski verileri başarıyla silindi.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
tr: All-In-One-SEO eklentisi tespit edildi. %sAyarlarını içeri aktarmak%s ister misiniz?

en: The plugin wpSEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
tr: wpSEO eklentisi saptandı. Ayarlarını %siçer aktarmak%s ister misin?

en: The post %s appeared first on %s.
tr: %s yazısı ilk önce %s üzerinde ortaya çıktı.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
tr: %1$s eklentisinin bir çok yeni özelliğe ve desteğe sahip sürümü.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
tr: Temanızın %s etiketinde tanımlanan ayraç.

en: The site's name
tr: Sitenin adı

en: The site's tag line / description
tr: Sitenin sloganı / açıklaması

en: The slug for this page contains a %1$sstop word%2$s, consider removing it. | The slug for this page contains %1$sstop words%2$s, consider removing them.
tr[0]: Bu sayfanın kısa ismi bir ya da daha çok %1$sengelleyici kelime%2$s içeriyor, kaldırmayı bir düşünün.
tr[1]: Bu sayfanın kısa ismi bir ya da daha çok %1$sengelleyici kelime%2$s içeriyor, kaldırmayı bir düşünün.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
tr: Bu sayfa için kısa yazı ismi biraz uzun, kısaltmayı gözden geçirin.

en: The specified meta description is over %1$d characters. Reducing it will ensure the entire description is visible.
tr: Belirtilen meta açıklaması %1$d karakterin üzerinde, Açıklamanın gözüktüğünden emin olmak için kısaltın.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
tr: Hedef adres mevcut değil ama sunucunuz bir 404 (bulunamadı) hatası dönmüyor.

en: The text contains %1$d subheading, which is great. | The text contains %1$d subheadings, which is great.
tr[0]: Metniniz %1$s alt başlık içeriyor ki bu harika.
tr[1]: Metniniz %1$s alt başlık içeriyor ki bu harika.

en: The text contains %1$d word. | The text contains %1$d words.
tr[0]: Metin %1$d kelime içeriyor.
tr[1]: Metin %1$d kelime içeriyor.

en: The text does not contain any subheadings. Add at least one subheading.
tr: Bu metin alt başlık içermiyor. En az bir tane ekleyin.

en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
tr: %1$s için başlık ve meta ayarları gösterildiği sayfaya bağlı olarak bir çok özel değer ile değiştirilirler. Soldaki sekme olası değişkenleri açıklar.

en: The user sitemap contains the author archive URLs for every user on your site.
tr: Kullanıcı site haritası sitenizdeki tüm kullanıcı arşivleri için adresler içerir.

en: Theme License
tr: Tema lisansı

en: There is an error with the request.
tr: İstekle ilgili bir problem var.

en: There were no profiles found
tr: Profil bulunamadı

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
tr: Bunlar sitenizin ana sayfasında Open Graph için kullanılan başlık, açıklama ve görsel bilgileridir.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
tr: Bu sayfalar varsayılan olarak%s olarak işaretlenmiştir, böylece arama sonuçlarında görüntülenmezler.

en: This Facebook user has already been added as an admin.
tr: Bu Facebook kullanıcısı hali hazırda yönetici olarak eklenmiş.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
tr: Bu veri sitenizde meta veri olarak kullanılıyor. Google bilgi grafiğinde gözükmesi amaçlandı. Bir firma, kişi olabilir ya da ikisi de olmayabilirsiniz:

en: This export includes taxonomy metadata
tr: Bu aktarım dosyası kategori meta verilerini de içeriyor

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
tr: Bu özellik, otomatik olarak RSS beslemelerinize içerik eklemek için kullanılır, daha detaya girmek gerekirse, bu, blogunuza yazılarınıza bağlantılar ekleyerek, aptal aşırıcı robotları otomatik olarak bağlantı vermelerini sağlar. Bu sayede arama motorları gerçek içeriğin orijinal kaynağını daha iyi tespit edebilirler.

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
tr: Engelleyici kelimeleri hariç tutarak otomatik olarak daha temiz URL oluşturmanıza yardım eder.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
tr: Paylaşılan yazı/sayfa herhangi bir görüntü içermiyorsa bu görsel kullanılır.

en: This is a settings export file for the %1$s plugin by Yoast.com
tr: Yoast.com %1$s eklentisi için bir ayar verme dosyasına

en: This is an example title - edit by clicking here
tr: Örnek başlıktır - düzenlemek için burayı tıklayın

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
tr: Burada etkinleştirmek istediğiniz özel eklentilerimizin lisansını girerek etkinleştirebilirsiniz

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
tr: Var olan bir blog olmalıdır. %s bulunamadı ya da silinmek üzere işaretlenmiş.

en: This page has %1$s nofollowed link(s) and %2$s normal outbound link(s).
tr: Bu sayfa takip edilmeyecek %1$s bağlantı ve %2$s normal dış bağlantı içeriyor.

en: This page has %1$s outbound link(s), all nofollowed.
tr: Bu sayfa %1$s dışarı bağlantı içeriyor ve hepsi takip edilmeyecek.

en: This page has %1$s outbound link(s).
tr: Bu sayfa %1$s giden bağlantıya sahiptir.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
tr: Kullanıcıların JavaScript özelliği etkin değilken, cevaplı yorum özelliğinin çalışmamasına sebep olur, diğer taraftan büyük bir sitede arama motorlarının tarama etkinliğinde <em>hatırı sayılır</em> bir performans artısı vardır.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
tr: Bu site yoast.com üzerinde düzgün bir şekilde etkinleştirilmemiş, bu yüzden gelecek güncellemelerden habersiz. Lütfen sitenizi geçerli bir lisans anahtarı ile etkinleştirin.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
tr: Bu araç AMO için önemli olan dosyalarınızı, örneğin robots.txt ve varsa .htaccess gibi, hızlıca değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
tr: Bu araç her bir yazının ya da sayfanın detayına girmeden kolayca başlık ve açıklamaları değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: Title
tr: Başlık

en: Title Separator
tr: Başlık ayracı

en: Title optimization
tr: Başlık iyileştirmesi

en: Title template
tr: Başlık şablonu

en: Title to use for Author page
tr: Yazar sayfalarında kullanılacak başlık

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
tr: Dolaşım yollarında bu sayfa için kullanılacak başlık

en: Titles &amp; Metas
tr: Başlıklar &amp; metalar

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
tr: %1$sPinterest ile sitenizi doğrulamak için%2$s meta etiketini buraya ekleyin:

en: To be able to access %1$sFacebook Insights%2$s for your site, you need to specify a Facebook Admin. This can be a user. If you have an app for your site, you could use that as well.
tr: Sitenizin %1$sFacebook Insights%2$s verilerine ulaşabilmek için bir Facebook yöneticisi belirtmelisiniz. Bu bir kullanıcı olabilir. Eğer siteniz için bir uygulamanız varsa, onu da kullanabilirsiniz.

en: To be able to access %1$sFacebook Insights%2$s, you need to add a user here. The name is used for reference only, the ID is used for verification.
tr: %1$sFacebook Insights%2$s özelliğine erişebilmek için buradan bir kullanıcı eklemeniz gerekiyor. İsim referans için kullanılıyor, asıl ID doğrulama için gereklidir.

en: To be able to add and analyze multiple keywords for a post or page you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support, updates and upgrades, on %2$s.
tr: Bir yazı ya da sayfa için, birden çok anahtar kelime ekleyip analiz etmek için %1$s eklentisine ihtiyacınız var. %2$s üzerinden bir yıllık destek ve güncelleme ile eklentiyi satın alabilirsiniz.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
tr: Bir yönlendirme oluşturmak ve bu problemi gidermek için %1$s gerekiyor. Bu eklentiyi ve bir yıllık destek ve güncellemeyi %2$s adresinden satın alabilirsiniz.

en: Toggle license status
tr: Lisans durumunu değiştir

en: Tools
tr: Araçlar

en: Translation of %s
tr: %s çevirisi

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
tr: Okunabilirliği artırmak için kısa cümleler kurmaya çalışın.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
tr: Daha kısa cümleler kurmayı deneyin, daha az zor kelimeler kullanarak okunabilirliği geliştirin.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
tr: Güvenli bir site haritası bellek anahtarı yapılandırılmaya çalışılıyor, ama son ek ve ön ek kombinasyonu bunun için çok az alan bırakıyor. Muhtemelen belirlenen aralığın dışında bir sayfa istiyorsunuz.

en: Twitter
tr: Twiiter

en: Twitter Username
tr: Twitter kullanıcı adı

en: Twitter metadata
tr: Twitter meta verisi

en: Twitter username (without @)
tr: Twitter kullancı adı (@ işareti olmadan)

en: URL points to a non-existent page.
tr: Adres var olmayan bir sayfayı gösteriyor.

en: URL preview:
tr: URL önizlemesi:

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
tr: Paketten çıkarma başarısız - settings.ini dosyası bulunamadı.

en: Unzipping failed with error "%s".
tr: Paketten çıkarma "%s" hatası ile başarısız oldu.

en: Updated Robots.txt
tr: Güncellenmiş Robot.txt

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
tr: Bu temayı güncellemek yapılmış olan özel değişikliklerin kaybolması demektir. Durmak için 'İptal', güncellemek için 'Tamam'

en: Upgrade to %1$s &raquo;
tr: %1$s sürümüne yükselt &raquo;

en: Upload Image
tr: Görsel yükle

en: Upload failed.
tr: Yükleme başarısız.

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
tr: Bu dolaşım özelliğinin kullanımı ile ilegili %1$sdolaşım entegrasyonu ile ilgili bilgi bankası makalemize%2$s göz atabilirsiniz.

en: Use Image
tr: Resim kullan

en: Use meta keywords tag?
tr: Meta anahtar kelime etiketleri kullanılsın mı?

en: User sitemap
tr: Kullanıcı site haritası

en: User sitemap settings
tr: Kullanıcı site haritası ayarları

en: Users without posts
tr: Yazısı olmayan kullanıcılar

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
tr: Bu formu kullanarak bir siteyi varsayılan SEO ayarlarına döndürebilirsiniz.

en: Vertical bar
tr: Dikey çubuk

en: Video tutorial
tr: Video öğretici

en: View
tr: Görüntüle

en: View &#8220;%s&#8221;
tr: Görüntüle &#8220;%s&#8221;

en: Visible
tr: Görünür

en: WP Page Title
tr: WP sayfa başlığı

en: Want to be a %s Expert?
tr: %s Uzmanı olmak ister misiniz?

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
tr: Geliştirmeye yardım etmek ister misiniz? %1$sKatılım rehberi%2$sne göz atın!

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
tr: Uyarı: meta robot ayarlarını burada girebiliyor olsanız da, sitenin genel ayarlarında bu site indekslenmesin diye ayarlanmış. Yani robot ayarlarının bir etkisi olmayacaktır.

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
tr: Lisans anahtarlarınızı doğrulamak için API ile bir bağlantı oluşturamadık. Lütfen sunucunuzdan %s sunucusuna doğru iletişimin sağlanıp sağlanamadığını servis sağlayıcınıza danışın.

en: We're always grateful for patches from non-regular contributors, in %1$s %2$s, patches from the following people made it in:
tr: Her zaman gönüllü destekçilerimizden gelen iyileştirmeler için müteşekkiriz, %1$s %2$s sürümüne iyileştimeleriyle katkıda bulunanlar:

en: Webmaster Tools
tr: Web yöneticisi araçları

en: Webmaster Tools verification
tr: Web Yöneticisi Araçları doğrulaması

en: Webshop
tr: Sanal mağaza

en: Website name
tr: Web sitesi ismi

en: While most of the development team is at %1$sYoast%2$s in the Netherlands, %3$s is created by a worldwide team.
tr: Geliştirici ekibin çoğunluğu Hollanda&#8217;da %1$sYoast%2$s merkezinde olsa da %3$s dünya genelinde bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

en: Who should have access to the %1$s settings
tr: %1$s ayarlarına kimler erişebilir

en: Why Google won't display the right page title
tr: Google niçin doğru sayfa başlığını göstermiyor

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
tr: WooThemes SEO framework ayarları &amp; verileri başarıyla içe aktarıldı.

en: XML Sitemaps
tr: XML site haritaları

en: XML sitemap functionality
tr: XML site hartası becerisi

en: Yandex Webmaster Tools
tr: Yandex Webmaster Araçları

en: Yes
tr: Evet

en: Yoast Developers
tr: Yoast geliştiricileri

en: Yoast SEO video tutorial
tr: Yoast SEO video öğretici

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
tr: Yoast eklentileri sitenizi daha hızlı kılmak için birbirleri arasında bazı kodları paylaşırlar. Bunun sonucu olarak tüm Yoast eklentilerinizin güncel olması gereklidir. Fark ettik ki bazı eklentiler güncel değil, lütfen tüm Yoast eklentilerini güncelleyin.

en: You are not allowed to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: You can choose to not include users without posts.
tr: Yazısı olmayan kullanıcıları hariç tutmayı seçebilirsiniz.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
tr: Kırpıntı düzenleyiciye geçmek için önizleme alanındaki elemanlara tıklayabilirsiniz.

en: You can determine the title and description for the blog page by %sediting the blog page itself &raquo;%s
tr: %Blog sayfasını kendisini düzenleyerek%s blog sayfasının başlık ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. &raquo;

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
tr: %Anasayfanın kendisini düzenleyerek%s ön sayfa başlık ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. &raquo;

en: You can exclude posts from the sitemap by entering a comma separated string with the Post ID's. The format will become something like: %1$s.
tr: Site haritasının dışında tutmak için yazıların numaralarını virgül ile ayırarak girebilirsiniz. Biçim yaklaşık şu şekilde olacaktır: %1$s.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
tr: Aşağıdaki kutuları kullanarak farklı webmaster araçları için doğrulama yapabilirsiniz. Eğer siteniz zaten doğrulandıysa bunları unutun. Sadece ilgili meta değerini girin:

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
tr: İçeriğin içinde şu değişkenleri kullanabilirsiniz, kullandığınızda sağdaki değerler ile değiştirileceklerdir.

en: You can't edit %s that aren't yours.
tr: %s ögesini düzenleyemezsiniz çünkü sizin değil.

en: You can't edit %s.
tr: Bunu düzenleyemezsiniz: %s.

en: You cannot create a robots.txt file.
tr: robots.txt dosyası oluşturamazsınız.

en: You cannot edit the .htaccess file.
tr: .htaccess dosyasını düzenleyemezsiniz.

en: You cannot edit the robots.txt file.
tr: Bu robots.txt dosyasını düzenleyemezsiniz.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
tr: Aynı isimli bir değişken tanımlayarak WPSEO standart değişkenlerinin üstüne yazamazsınız. "wpseo_replacements" filtresini kullanarak değiştirme değerini ayarlayın.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
tr: Lisans anahtarınızı %s PHP sabiti ile tanımlamışsınız.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
tr: XML site haritanızı oluşturmanız <strong>gerekmiyor</strong>, ya da yazı yayınladıktan sonra zaman almayacak.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
tr: %1$s için bir yönlendirme oluşturmanıza gerek yok çünkü bu yönlendirme zaten mevcut. Mevcut yönlendirme %2$s adresini işaret ediyor. Eğer bu doğruysa bu problemi çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz. Değilse lütfen yönlendirmeler sayfasına gidip hedef adresi değiştirin.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
tr: Yazınızın başlığı yazılarınızda ve sayfalarınızda geçmiyor, bu çok önerilen bir uygulamadır. Kalıcı bağlantı ayarlarınızı <strong>/%postname%/</strong> olarak uygulamayı düşünün.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
tr: Bir robots.txt dosyanız bulunmuyor, burada bir tane oluşturun:

en: You have an unlimited license.
tr: Sınırsız lisansınız bulunmaktadır.

en: You have far too little content, please add some content to enable a good analysis.
tr: Çok az içeriğiniz var, daha iyi bir analiz için lütfen biraz daha içerik ekleyin.

en: You have not used the focus keyword in any subheading (such as an H2) in your copy.
tr: Mevcut kopyanızda anahtar kelime / cümle öbeklerini herhangi bir alt başlıkta (H2 vb.) kullanmamışsınız.

en: You have used %d/%d activations.
tr: %d/%d tane etkinleştirme kullandınız.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
tr: Değerlerinizde kabul edilmeyen bir HTML kodu kullandınız

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
tr: Temizlenmesini istemediğiniz ek değişkenler varsa, virgül ile ayırarak burada belirtebilirsiniz.

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
tr: %1$sOkuma Ayarları'na gidip%2$s Arama motoru görünürlüğü kutusundaki işareti kaldırmalısınız.

en: You searched for
tr: Şunu aradınız

en: You searched for %s
tr: %s için arama yaptınız

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
tr: Varsayılan WordPress sloganını kullanabilirsiniz, hatta boş bir tane daha bile iyidir. %1$sÖzelleştirici ile bunu düzeltebilirsiniz%2$s.

en: You're linking to another page with the focus keyword you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.
tr: Başka bir sayfaya odak anahtar kelime ile bağlantı veriyorsunuz. Gerçekten bu sayfanın sıralamada yükselmesini istiyorsanız değiştirmeyi düşünün.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
tr: WordPress %1$s kullanıyorsunuz. %1$s sürümü için %2$s halen çevriliyor olsa da (%%%3$d çevrilmiş) eklenti ile beraber henüz dağıtılmıyor. Siz de yardım edebilirsiniz! %4$s adresinden kayıt olup %1$s çevirisine yardım edin!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
tr: Wordpress'i Yoast için Henüz desteklenmeyen bir dil ile kullanıyorsunuz.  (%2$s) dilinde yayın yapmayı çok istiyoruz. Eğer bize yardımcı olmak isterseniz çeviri ekibimize katılabilir ve bizlere yardımcı olabilirsiniz. (%4$s)

en: You've never used this focus keyword before, very good.
tr: Çok iyi, daha önce bu odak anahtar kelimeyi hiç kullanmamıştınız.

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
tr: Etkinleştirme sınırına ulaştınız. Kullanmak için <a href="%s">lisansınızı yükseltmelisiniz</a>.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s, it's probably a good idea to read %4$sthis post on cornerstone content%5$s and improve your keyword strategy.
tr: Bu odak anahtar kelimeyi daha önce %1$s%2$d kere%3$s kullanmışsınız. Burada yayınlanmış bu %4$smakaleyi%5$s okumanız iyi bir fikir olabilir ve odak anahtar kelime stratejinizi geliştirebilirsiniz.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
tr: %1$sDaha önce bir kez%2$s bu odak anahtar kelimesini kullanmışsınız, bu anahtar kelime için sitenizin hangi adresinin daha önemli olduğundan emin olun.

en: YouTube URL
tr: YouTube adresi

en: Your %s license has been activated.
tr: %s lisansınız etkinleştirilmiştir.

en: Your %s license has been deactivated.
tr: %s lisansınız etkisizleştirildi.

en: Your %s license will expire on %s.
tr: %s lisansınız %s tarihinde sonlanacak.

en: Your Info
tr: Sizin bilgileriniz

en: Your XML Sitemap
tr: XML site haritanız

en: Your homepage can be indexed by search engines.
tr: Ana sayfanız arama motorları tarafından indekslenebilir.

en: Your input contains invalid characters. Please make sure both fields are filled in correctly.
tr: Girdiniz geçersiz karakterler içermektedir. Lütfen tüm alanların doğru bir şekilde dolu olduğundan emin olun.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
tr: Lisansınızın süresi dolmuş. Tekrar kullanabilmek için <a href="%s">lisansınızın süresini uzatmanız</a> gerekiyor.

en: Your name
tr: İsminiz

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
tr: Sunucunuzda PHP modüllerinden cURL modülünün eski bir sürümü yüklü (sürüm %s). Lütfen servis sağlayacınızdan cURL modülünü güncelleştirmelerini isteyin. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye %sBilgi merkezi%s üzerinden ulaşabilirsiniz.

en: Your social profiles
tr: Sosyal profillerin

en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
tr: hakkında,yukarda,aşağıda,tümü,ve,herşey,hiç biri,çünkü,arasında,o,bu,şu,nasıl,nerede,nerde,neden,onun,bunun,şunun,bizim,aramızda,arasında

en: archived
tr: arşiv

en: company logo image preview
tr: firma logosu görsel önizlemesi

en: difficult
tr: zor

en: easy
tr: kolay

en: fairly difficult
tr: oldukça zor

en: fairly easy
tr: oldukça kolay

en: mature
tr: yetişkin

en: ok
tr: tamam

en: or
tr: ya da

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: public
tr: herkese açık

en: search
tr: ara

en: spam
tr: istenmeyen

en: very difficult
tr: çok zor

en: very easy
tr: çok kolay

en: wpSEO has been deactivated
tr: wpSEO etkisizleştirildi

en: you are receiving updates.
tr: güncellemeleri alıyorsunuz.
